Minimální mzda v Rakousku

Jaká je minimální mzda v Rakousku?

Minimální mzda v Rakousku není zákonem stanovena a proto se odvíjí od poptávky na trhu. V mnoha oborech se ale zaměstnanci a zaměstnavatelé řídí kolektivními smlouvami. 

V kolektivních smlouvách jsou všechny informace o platu a podmínkách. Tím, že minimální mzda v Rakousku neexistuje tak i mnoho lidí z některých oborů vydělávají méně než 1.500€.

V rakousku existuje mnoho oborů s různými nároky, ale i finančními možnostmi. Z toho důvodu nemá zaměstnanec právní nárok na minimální mzdu, a proto jsou právě zřízeny kolektivní smlouvy.

Definice kolektivní smlouvy

Kolektivní smlouva je ujednání (domluva) mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Z této smlouvy vyplývají práva, finanční ohodnocení a povinnosti obou smluvních stran. Přesný plat pak závisí i na zkušenostech v daném oboru.

A jak si při pohovoru mzdu zvýšit, tak aby nebyla minimální?

Dle dostupných smluv a ujednání se dá tedy říci, že v mnoha odvětví se pohybuje minimální mzda na hranici 1500€ měsíčně.

Velmi tedy záleží na kolektivní smlouvě daného zaměstnavatele a na Vás, o jakou mzdu si dokážete říct. Další faktory, od kterých se odvíjí minimální mzda jsou zkušenosti, věk, spolehlivost, aj. Pak zaměstnanci mohou využít i toho, jak dlouho pracují.  čím déle pracují v daném oboru, tím více jim může být nabídnuto. Proto také někdy můžou být znevýhodněni mladší zaměstnanci.

Z toho tedy vyplývá, že v životopise a na pohovoru je nutné se co nejvíce vychválit.

Sdílej

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on xing
XING

Přidej

Zůstaň s námi v kontaktu na Facebooku. Dej Like a budeš vědět vždy o nejnovějších nabídkách práce v zahraničí a i zajímavých tématech, které s prácí v zahraničí souvisí.