Pracovníci z Čech

Čeští pracovníci v Německu

Kvůli nedostatku pracovních sil v Německu se poptávka po nových zaměstnancích z Čech stále zvyšuje. Aktuálně v celém Německu pracuje více jak 60 000 Čechů. Z toho nejvíce 30 000 v Bavorsku a 7 000 pracovníků v Sasku. 80% českých pracovníků za prací dojíždí a vrací se do Čech, buď denně, jednou za týden nebo jednou za měsíc. 

Znalost němčiny

Němčina je hned po angličtině nejrozšířenějším cizím jazykem v Čechách. Proto mnoho Čechů aspoň základy němčiny umí. Z velké části se Češi němčinu učí i sami, právě proto, že chtějí pracovat v sousedních státech. I v Čechách pokud se hlásíte na nějaké místo je vždy výhodou umět nějaký cizí jazyk, nejlépe právě angličtinu nebo němčinu.

Obory

Nejvíce se čeští zaměstnaci uplatňují v technických oborech,  stavebnictví, řemeslech a pečovatelství. Nejvíce českých zaměstnanců pak v Německu pracuje jako elektrikáři, obráběči, frézaři, svářeči, řidiči, pečovatelé a zedníci. 

Platové podmínky

České ekonomice se poměrně daří a tím se zvyšuje průměrná mzda a zároveň i spokojenost Čechů v práci. Avšak v Německu jsou stále vyšší platy a mnoho Čechů takový výdělek láká. O tom svědčí i to, že práci v Německu hledá na českém internetu více než 28.000 uživatelů měsíčně. Pokud se Češi rozhodnou jít za novým zaměstnáním do Německa, tak je to převážně právě kvůli výši platu. Proto si spočítají jestli se jim daná práce v Německu vyplatí. Minimální mzda v Německu totiž už pro Čechy moc lákavá není, protože po odečtení nákladů na cesty se jim prostě nevyplatí. Pro většinu zaměstnanců z Čech je ideální plat někde mezi 1.500-2.000€ netto.

Chcete pomoci s hledáním nových zaměstnanců z Čech?

U nás na webu si zdarma můžete vystavit vaši pracovní nabídku a my po zveřejnění s ní oslovíme uživatele na českém internetu, kteří právě práci v Německu hledají. 

Pomoci můžete i vy nám tím, že náš budete sdílet

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on xing
XING
Share on email
Email

Dělejte nábor chytře

Jak rychle získat nové zaměstnance ze zahraničí? Na co si dát pozor při náboru a jak se nábor v zahraníčí liší? Tipy Vám ihned zašleme do emailu.