Životopis v němčině + vzor ke stažení

Pokud se hlásíte na práci v Německu a Rakousku, tak je potřeba si opravdu dát na životopise záležet. U nás v ČR takovou váhu životopisu nedáváme, ale v německy mluvících zemí je životopis opravdu důležitý.

Zvláštnosti německého životopisu

Pokud se na práci hlásí třeba Němec nebo Rakušan, tak z jejich životopisu máte pocit, že jsou snad mistři v oboru i ve všem co dělají. A to z jednoho prostého důvodu. Životopis je první kontakt s potencionálním zaměstnavatelem. A zaměstnavatele nejvíce zaujmete, pokud se umíte ve všem vychválit. Vím, že někteří z nás s „vychvalováním mají problém“, ale věřte, že zaměstnavatelé to vyžadují.

Vzor životopisu v němčině ke stažení

Níže si můžete stáhnout jednoduchý vzor životopisu v němčině a následně krok po kroku ho vyplnit díky návodu který jsme si pro Vás připravili.

Návod k vyplnění německého životopisu

Po tom co jste si stáhli vzor životopisu, tak si ho můžete vyplnit podle sebe. Pojďme si ukázat jak na to.

1. Osobní údaje o Vás

Informační údaje o vaší osobě jako jsou Jméno a příjmení (Name), Adresa (Adresse), Telefon, Email, Geburtsdatum (datum narození), a státní příslušnost

Můžete přidat i ostatní údaje jako jsou počet dětí, v jakém jste partnerském stavu a podobně. Určitě je dobré se více rozepsat, aby zaměstnavatel si Vás dokázal více představit.

2. Foto

Důležitá věc, která nesmí na životopise v němčině chybět.  Zaměstnavatelé v Německu i v Rakousku si velmi potrpí na tom, aby u životopisu byla uvedena i fotografie daného člověka. Životopisy bez fotografie nemají příliš velký úspěch.

3. Pracovní zkušenosti

Pokud píšete strukturovaný životopis v němčině, tak je určitě důležité pracovní zkušenosti uvádět bez mezer. To znamená, aby v nejlepším případě na sebe navazovali. Pokud na sebe navazovat nebudou, zaměstnavatele bude zajímat co jste dělali v mezidobí.

Uvádějte vždy tedy dobu po kterou jste v dané práci působili např. duben 2014 – únor 2019. Název firmy a místo kde firma sídlí, např. město a stát. Napište v krátkosti pár slovy čím se firma zabývá nebo co vyrábí, např. autobusová doprava, výroba dílů pro automobilový průmysl apod. Napište název vámi vykonávané pozice u tohoto zaměstnavatele a do bodů napište vaše denní povinnosti.

4. Vzdělání

Vypište rozmezí po které jste studovali, v jaké škole a jaký byl obor vzdělání. Uveďte všechny školní stupně, střední školu, učiliště, základní školu.

5. Jazyková znalost

Protože jste cizinec a hlásíte se na práci v Německu nebo Rakousku, tak na vašem německém životopise je tato sekce docela důležitá. A to proto, že mnoho pracovních nabídek nelze dělat bez základní znalosti němčiny. Uveďte i Váš rodný jazyk a ostatní jazyky jakými mluvíte nebo aspoň jim rozumíte. Někdy se stane i to, že tím že máte v životopise uveden český jazyk, popřípadě rozumíte aspoň z části nějakému jinému, tak to pro vás může být výhoda. Napište vždy název jazyka a k tomu číslo jazykové znalosti podle mezinárodního číslování. Mezinárodní číslování jazyka: A1 – minimální základy, A2 – částečně již rozumíte a dokáže i trochu reagovat na otázky, B1 – mnoha všeobecným věcem rozumíte nebo si je dokážete z kontextu vyvodit a zvládáte odpovídat na pokládané otázky, B2 – bez problému se domluvíte v daném jazyce a běžná komunikace Vám nedělá sebemenší problém, C1 – Dokážete mluvit i o odborných tématech a zabývat se tématy do detailu, C2 – zvládáte jazyk na úrovni rodilého mluvčího.

6. Dovednosti

Zde vypište ostatní dovednosti a věci, které Vám k práci pomohou. Např. práce s počítačem, řidičský průkaz, vlastní automobil a cokoliv Vás napadne.

7. Vlastnosti

Další bod kde můžete nahnat pár bodu jsou vaše vlastnosti. Popište sebe jako nejlepšího a nejdokonalejšího zaměstnance. Jste flexibilní, spolehlivý, dochvilný, nadšeni pro práci a kdo ví co ještě. Chválou nešetřete.

8. Nástup do práce

Uveďte datum, kdy je možné, že nastoupíte.

Životopis v němčině (Lebenslauf) máte úspěšně za sebou. Nezapomínejte však jak jsme psali již na začátku, tak zaměstnavatelé z Německa a Rakouska si velmi potrpí na tom jak vaše žádost vypadá. A v ideálním případě přidejte dopis – krátký text o tom, proč si mají vybrat zrovna Vás a jakým velkým přínosem a sebeobětováním budete právě pro tuto firmu.

Závěrem pokud máte i doporučení od bývalých zaměstnavatelů, tak ho k žádosti o zaměstnání přidejte. 100% Vám to pomůže.

Přejeme mnoho úspěchu při hledání nového zaměstnání!

 

Sdílej Článek

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on xing
XING

Přidej Komentář

Zůstaň s námi v kontaktu na Facebooku. Dej Like a budeš vědět vždy o nejnovějších nabídkách práce v zahraničí a i zajímavých tématech, které s prácí v zahraničí souvisí.